Anderson Cooper, amerykańska ikona

1 maja, 2018
anderson 1

Dziennikarz, który od kilku lat jest na liście najbardziej wpływowych gejów na świecie…

Mówią na Niego „Silver Fox”, czyli siwy/srebrny lis. Ma 48 lat i nie ma pewnie Amerykanina, który o nim nie słyszał i nie wie, że jest gejem. Ma dwóch starszych braci przyrodnich (Leopold Stanislaus „Stan” Stokowski i Christopher Stokowski), którzy są synami Jego matki ze związku, z pochodzącym z Polski, brytyjskim dyrygentem Leopoldem Stokowskim.

Symbol Ameryki

Według gazety The New York Times Cooper jest najbardziej wpływowym dziennikarzem-gejem w amerykańskiej telewizji, mimo, że przez lata unikał dyskusji o swoim życiu prywatnym. W wielu rankingach LGBT jest na liście najważniejszych ludzi z branży na świecie. Przez lata gazety i portale plotkarskie często pisały o Nim, że jest gejem, a sam Anderson odpowiadał wtedy:

Anderson Cooper (tłumaczenie z Wikipedii):
„Rozumiem dlaczego ludzie mogą się tym interesować. Ale ja po prostu nie mówię o swoim życiu prywatnym. To decyzja, którą podjąłem dawno temu, jeszcze zanim pomyślałem, że kogokolwiek będzie ono interesować. Bycie reporterem zobowiązuje do bycia obserwatorem i wymaga zdolności do adaptacji z każdą grupą, w której się przebywa i nie chcę zrobić niczego, co mogłoby temu zagrozić.”

W 2012 roku, za zgodą Coopera plotkarski portal ujawnił maila, po którym wszystko było jasne…

Anderson Cooper napisał:
„Zacząłem się zastanawiać czy niezamierzone próby utrzymania mojej prywatności nie zdominowały zasad, którymi się posługuję w życiu prywatnym i zawodowym. Zrozumiałem, że moje milczenie w pewnych aspektach życia prywatnego przez tak długi czas, dało niektórym osobom mylne wrażenie, że próbuję coś ukryć – coś co jest dla mnie niewygodne, czego się wstydzę a nawet boję. To jest przygnębiające, bo to po prostu nieprawda. Faktem jest, że jestem gejem, zawsze byłem i zawsze będę i nie mógłbym być bardziej szczęśliwy, dumny i lepiej czuć się we własnej skórze”.

Anderson Cooper chodzi z Benjaminem Maisani. 43-latek jest właścicielem kilku klubów dla gejów w Nowym Jorku. W jednym z nich panowie ponoć się poznali… Są razem do 2009 roku. Od niedawna oficjalnie pokazują się razem, razem uczestniczą też między innymi w galach wspierających LGBT.

Ikona dziennikarstwa

Anderson był bardzo zdeterminowany, by pracować jako dziennikarz telewizyjny. Jako młody człowiek sam wyjechał do Birmy, gdzie spotkał się ze studentami przeciwstawiającymi się rządowi. Wrócił i z sukcesem sprzedał swoje materiały. Potem na rok z kamerę wyjechał do Wietnamu. Był też korespondentem wojennym między innymi w Somalii i Bośni. Pracował w telewizji ABC, a dziś jest gwiazdą największej telewizji informacyjnej, czyli CNN.

W 2011 roku świat obiegło zdjęcie pokazujące jak Anderson Cooper ratuje młodego chłopaka w czasie zamieszek antyrządowych w Egipcie. Dziennikarz wraz ze swoim producentem przygotowując materiał do relacji telewizyjnej znaleźli się na ulicy, gdzie do walki ktoś zaczął używać materiałów wybuchowych. Ponoć ekipa CNN cudem uniknęła obrażeń, a sam Anderson zabrał z ulicy rannego nastolatka.

Zdjęcie sprzed kilku lat. Anderson Cooper z Lady Gagą na ulicach Nowego Jorku w czasie rozmowy przed realizacją reportażu poprzedzającego Jej występ na gali Grammy Awards.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


O blogu

Witajcie na blogu dla facetów, którzy lubią facetów! Jestem Paweł i mieszkam w Poznaniu. Piszę o przystojniakach, tym co dzieje się w świecie LGBT, filmach, serialach i ciekawostkach dotyczących mężczyzn!


Facebook

YouTube

Instagram