Naukowe podejście do wielkości penisa

12 listopada, 2023
mierzenie 123

Według badań 45% facetów uważa, że mają małe penisy. Poza tym większość penisów jest poniżej średniej. Co to wszystko oznacza?

Mierzenie

Pewnie są i tacy, którzy mierzą penisa zawsze tak, by wyszło jak najwięcej, ale z naukowego punktu widzenia tylko jedna metoda jest prawidłowa.

Długość powinna być mierzona kiedy stoimy, na stronie grzbietowej prącia, od jego podstawy do samego szczytu. Mierzenie długości penisa po stronie bocznej lub brzusznej to błąd.

Z kolei obwód należy mierzyć podczas pełnego wzwodu aż w trzech miejscach. Najpierw pod żołędzią oraz u podstawy, a także pomiędzy tymi dwoma miejscami. Z tych trzech pomiarów robimy średnią.

Magiczna wielkości!

Według większości badań długość ludzkiego penisa wynosi od 12,9 do 15,0 w pełnym wzwodzie. Naukowcy piszą o rozpiętości pomiędzy 10,7 cm a 19,1 cm. Opublikowane w 1996 roku w Journal of Urology badania podają średnią długość prącia jako 12,9 centymetrów. Publikowano potem inne badania, na przykład z Meksyku, gdzie ta długość wynosiła nawet 14,9 cm.

Klasyczny obwód wynosi natomiast w przybliżeniu 12,6 centymetra (także liczone w czasie erekcji).

Co ciekawe, jak to w wyliczeniach statycznych bywa, większość penisów jest poniżej średniej. To dlatego, że każdy rzadko występujący wielki penis podnosi średnią.

Zawsze chcemy więcej

Ważne jest też to, że cytowane powyżej badania wynikają z pomiarów jakich dokonywał personel medyczny. Bo wyniki badań, w których faceci sami mierzyli sobie penisy jakoś zwykle mocno odbiegają od innych. W 2016 roku zaprezentowano wyniki sporej brytyjskiej ankiety internetowej, w której Polscy uplasowali się na podium.

Na niebiesko deklarowana długość penisa, a na zielono długość „idealna”. Jak wydać tylko Austriacy wyprzedzają nas w oczekiwaniach co do wielkości prącia 🙂

Afrykański mit

Czy czarnoskórzy mają dłuższe penisy? To pytanie z serii legendarnych. W odpowiedzi na nie może pomóc biologia. To biolodzy opisują tak zwaną regułę Allena, które mówi, że u organizmów żyjących w ciepłym klimacie wystające części ciała są dłuższe, by zwiększyć powierzchnię utraty ciepła. To po by szybciej ochłodzić ciało. Co z kolei oznacza, że w zimnym klimacie te wystające części są zwykle krótsze 🙁

A propo Afryki, to w Nigerii istnieje wierzenie, że długi penis występuje u mężczyzn o bardziej wątłej budowie ciała oraz o płaskich pośladkach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


O blogu

Witajcie na blogu dla facetów, którzy lubią facetów! Jestem Paweł i mieszkam w Poznaniu. Piszę o przystojniakach, tym co dzieje się w świecie LGBT, filmach, serialach i ciekawostkach dotyczących mężczyzn!


Facebook

YouTube

Instagram