Ślub dzięki hejterom

11 stycznia, 2017
slub dzieki hejterom 2

Jakub i Dawid, para polskich gejów, która zasłynęła własnym teledyskiem do piosenki Roxette wkrótce weźmie ślub!

Tego lata na portugalskiej Madeirze Jakub powie TAK Dawidowi, a Dawid powie TAK Jakubowi. Początkowo tamtejszy urząd stanu cywilnego odrzucił dokumenty polskiej pary. Ale zmienił zdanie uwzględniając skalę homofobii z jaką chłopaki spotkali się w Polsce, po tym jak szwedzki duet Roxette rozsławił ich teledysk.

„Skoro nie możemy pobrać się w kraju, to chcieliśmy wybrać miejsce, które jest z nami związane.  Na Madeirze zakochaliśmy się kilka lat temu i staramy się tam spędzać  niemal każde wakacje i stąd ten wybór” – tłumaczy Dawid.

Para starała się o zgodę na ślub na wymarzonej wyspie od roku. Ich pierwsze podanie zostało jednak odrzucone przez kierownika urzędu stany cywilnego w Funchal z powodu braku w dokumentach. Polskie urzędy nie wydają bowiem parom homoseksualnym zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa za granicą, które jest wymagane w Portugalii od cudzoziemców.

Ale Jakub i Dawid nie poddają się łatwo! Okazało się, że tamtejsze prawo zezwala na odstąpienie od tych warunków w wyjątkowych sytuacjach.

„Przeczytaliśmy o tej możliwości i postanowiliśmy się odwołać. W kolejnym piśmie przedstawiliśmy sytuację prawną par homoseksualnych w Polsce oraz opisaliśmy naszą przygodę z teledyskami wraz z falą hejtu i gróźb, która na nas spadła. Wszystko udokumentowaliśmy publikacjami o nas, z polskiej i zagranicznej prasy. Po kilku tygodniach oczekiwań dostaliśmy wiadomość, że po przeanalizowaniu naszej sytuacji nastąpiła zmiana decyzji i dostaniemy zgodę na nasz ślub bez brakujących dokumentów. To jest jednak prawdziwa przewrotność losu, że ceremonię na wymarzonej Maderze, którą planujemy na lato, będziemy zawdzięczać naszym hejterom”– opowiada Jakub.

Warto też podkreślić, że chłopaki nie zrazili się także do nagrywania kolejnych klipów. Ich ostatnie video do piosenki Beaty Kozidrak „Niebiesko-zielone” tak spodobało się wokalistce Bajmu, że wzorem Roxette, także ona pogratulowała chłopakom kreatywności i umieściła je na swojej oficjalnej stronie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


O blogu

Witajcie na blogu dla facetów, którzy lubią facetów! Jestem Paweł i mieszkam w Poznaniu. Piszę o przystojniakach, tym co dzieje się w świecie LGBT, filmach, serialach i ciekawostkach dotyczących mężczyzn!


Facebook

YouTube

Instagram