Oświadczyny na siłowni

30 kwietnia, 2018

Tłumaczenie tekstu z serwisu „How He Asked” o zaręczynach Nico i Mike’a

Nagranie ich zaręczyn w siłowni na facebooku zobaczyło przez dwa tygodnie ponad 6 milionów ludzi. A całą historię opisuje serwis „Jak On się oświadczył” (How He Asked). Oto moje tłumaczenie:

Jak się poznaliśmy

Mikey i ja poznaliśmy się dokładnie rok przed tym jak oświadczyłem się w klubie Fitness First Gym, w Kings Cross w Sydney. Oboje przez długi czas byliśmy zbyt nieśmiali by zgadać do siebie, aż w końcu ja powiedziałem „cześć”.

Kiedy spotkaliśmy się z Mike’iem na pierwszej randce, było prostu wspaniale i poczułem natychmiastowe połączenie między nami. Nasza pierwsza randka przeszła tak, jakbyśmy już byli w związku. Odebrał mnie kiedy jak skończyłem pracę, poszliśmy do supermarketu kupić jedzenia na grilla. Potem poszliśmy do jego domu i przygotowaliśmy i grillowaliśmy razem jedzenie. Oboje byliśmy wcześniej w długich związkach, ale to nie były związku z uczuciem typu: „chcę spędzić resztę mojego życia z tym facetem”. Z Mike’iem to było takie uczucie od początku i ta iskra nigdy nie zgasła. Trwa wzmacniając się i rośnie z dnia na dzień.

Uznaję siebie za geja z umysłem nie gejowskim (oryginalne słowo: straight) a Mike był bardzo do mnie podobny. Oboje jesteśmy bardzo rodzinni, lubimy dzieci oraz zwierzęta i jesteśmy gotowi budować wspólne życie.

Zaczęliśmy powoli i nasza miłość rosła z dnia na dzień, aż pewnego dnia zdałem sobie sprawę, że to właśnie z Nim chcę spędzić resztę mojego życia.

Jak On się oświadczył

Wiedziałem, że na oświadczyny chcę zorganizować coś świetnego. Moim pierwszym pomysłem był lot do Włoch do bardzo romantycznego miejsca, bo stamtąd pochodzę, ale nie było mnie na to stać. Więc drugim pomysłem był flashmob z tańcem.

Lubię tańczyć i jestem głośną osobą, więc dla mnie to był sposób na bycie głośnym w innym sensie. By móc głośno wyznać miłość Mike’owi.

Wiedziałem, że będzie to trudno utrzymać jako niespodziankę, bo nie mamy z Mike’em tajemnic przed sobą. Więc znalazłem konkretną firmę zajmującą się organizowaniem zaręczyn i z organizacją Gay Sydney Australia zbudowałem drużynę, z którą przez dwa miesiące tworzyliśmy wyjątkową niespodziankę dla Mike’a.

Poprosiłem konkretną firmę o stworzenie pierścionka zaręczynowego dla Mikey’a. A ponieważ doświadczenie z nimi i obsługa były wspaniałe, tydzień temu wróciłem do nich z prośbą o pierścionek dla mnie pasujący do tego, który ma Mike.

Oświadczyny były też sposobem na to, by powiedzieć, że „miłość to miłość” bez znaczenia na płeć. Dlatego wybrałem dwie piosenki Beyonce “Love on top” i “End of time”, by do nich zatańczyć. Chciałem też, byśmy pewnego dnia mogli przeżyć to jeszcze raz z Mike’iem, byśmy stworzyli coś niezapomnianego. Może któregoś dnia, kiedy będziemy starzy podzielimy się tym wspomnieniem z naszymi dziećmi.

Zobaczcie film z oświadczyn:


Oryginalny tekst na: http://howheasked.com/nico-and-mike/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


O blogu

Witajcie na blogu dla facetów, którzy lubią facetów! Jestem Paweł i mieszkam w Poznaniu. Piszę o przystojniakach, tym co dzieje się w świecie LGBT, filmach, serialach i ciekawostkach dotyczących mężczyzn!


Facebook

YouTube

Instagram